گروه مقاله : مقالات و انتشارات
تاريخ انتشار : 1398/02/06 - 14:01
كد :31

انواع رنگ پروفیل پوشش درز انقطاع و انبساط

رنگها و تنوع رنگ ها در پروفیل های درز انقطاع و درز انبساط و پوشش های آلومینیومی درز انقطاع و انبساط و پروفیل های دکوراتیو

 

رنگ نقره ای پروفیل آلومینیومی و رنگ مشکی بخشهای لاستیکی پروفیل پوشش درز انقطاع و انبساط، مقبول ترین و محبوب ترین رنگ بوده که تقریبا با هر جنس و رنگ متریال نازک کاری ها تناسب و نمای خوبی را ایجاد می نماید. با اینحال توجه به نمایان بودن تمام یا بخشهایی از اکثر مدلهای پروفیل پوشش درز انقطاع و انبساط در نازک کاری ها، برخی پروژه ها بسته به نوع متریال نازک کاری یا الزامات معماری و بصری، تمایل دارند تا بخشهای نمایان دارای رنگ خاصی باشد. لذا در این مقاله انواع رنگ های مورد استفاده برای پوشش درز انقطاع و پوشش درز انبساط معرفی می گردد.

  1. آنودایز (آبکاری) : بهترین و مقاومترین نوع پوشش رنگی که بخشهای آلومینیومی پروفیل پوشش درز انقطاع می تواند داشته باشد پوشش آنودایز می باشد که مقاومت در برابر سایش و عوامل جوی بسیار مناسبی دارد. البته لازم به ذکر است طیف رنگهای قابل انتخاب در این نوع پوشش رنگی، بسیار محدود بوده و متداول ترین آنها نقره ای و طلایی می باشد.
  2. رنگ الکترواستاتیک : پوشش رنگ الکترواستاتیک دارای طیف بسیار متنوعی بوده که مقاومت در برابر سایش و عوامل جوی آن پایینتر از آنودایز می باشد.
  3. روکشهای طرحدار : از این روکشها در مواردی که نیاز به طرحهایی همچون طرح چوب، سنگ و ... باشد می توان استفاده کرد که جلوه بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد. البته برای موارد استفاده داخلی بیشتر توصیه می گردد.
  4. رنگ لاستیک : ارایه لاستیک پوشش درز ژوئن در رنگهای مختلف امکان پذیر می باشد که متداول ترین آنها مشکی، سفید و طوسی میباشد.

شرکت پارس پی با دارا بودن زیرساختهای لازم جهت تولید انواع پروفیل پوشش درز انقطاع و انبساط در رنگها و طرح های مختلف که شرح آنها در بالا ذکر شده است، آمادگی پذیرش سفارشات خاص پروژه های عمرانی را دارد.

منبع مقاله : پارس پی